Biegunka u dzieci

0
76

Biegunka u dzieciBiegunka u dzieci

Biegunka jest powszechnym problemem wśród dzieci. Biegunka składa się z częstych miękkie lub płynnej konsystencji, z wyjątkiem tych, które zazwyczaj są produkowane dzieckiem. Często biegunka zawiera krew lub śluz. Odsłaniając miękką biegunka może okazać się trudnym zadaniem dla zdrowych dzieci, ponieważ ilość i kolejność ewakuacji różnią się w zależności od wieku i diety. Na przykład, niemowlęta i małe dzieci, które jeszcze nie biorą twarde produkty, często produkują częste miękkie odchody, które są uważane za normalne. Nagły wzrost liczby i miękkiej konsystencji, może wskazywać na biegunkę u tych dzieci. Jednak luźne stolce ponad 24 godziny nigdy nie jest normalne.

Dzieci z biegunką mogą stracić apetyt, wymioty, utrata masy ciała lub gorączka. Jeśli biegunka ciężka lub długotrwała, prawdopodobnie dostaniesz odwodnienie. Niemowlęta i małe dzieci mogą bardzo szybko, często w mniej niż jeden dzień. Poważne odwodnienie może powodować napady padaczkowe, uszkodzenie mózgu i śmierć.

Biegunka jest odpowiedzialny za 1,5 mln zgonów rocznie na całym świecie, głównie w krajach słabo rozwiniętych. W Stanach Zjednoczonych około 9% hospitalizacji dzieci w wieku do 5 lat jest związany z biegunką.

Przyczyny biegunki

Prawdopodobne przyczyny biegunki zależy od tego, czy jego długość mniej niż 2 tygodni (ostre) lub ponad 2 tygodni (przewlekłe). W większości przypadków jest to ostra biegunka.

Przyczyny biegunki

 • Ogólne przyczyny
 • Ostra biegunka jest zwykle spowodowane przez
 • Zakaźne zapalenie żołądka i jelit
 • Zatrucie pokarmowe
 • Stosowanie antybiotyków
 • Alergie pokarmowe

Zapalenie żołądka i jelit zazwyczaj wywołana wirusem, ale może również być wywołana bakteriami lub pasożytami.

Zatrucie pokarmowe zwykle oznacza biegunkę, wymioty lub z których oba są spowodowane produktami, które toksynami produkowanymi przez niektóre bakterie, takie jak gronkowce lub clostridium.

Niektóre antybiotyki mogą zmieniać rodzaje i ilość flory bakteryjnej jelit, co z kolei powoduje biegunkę. Czasami stosowanie antybiotyków aktywuje proliferację pewnego rodzaju bakterii Clostridium difficile. Trudne infekcja uwalnia toksyny, które mogą powodować zapalenie ochronnej błony śluzowej jelita grubego (colitis, wywołane zapalenie jelita grubego).

 • Przewlekła biegunka jest zwykle spowodowane przez
 • Czynniki, są podporządkowana diecie, takie jak nietolerancja laktozy lub nadmierne spożycie niektórych produktów spożywczych
 • Zakażenia (zwłaszcza te, które odbywają się od pasożytów)
 • Celiakia
 • Nieswoiste choroby zapalne jelit
 • Mniej częste przyczyny

Ostra biegunka może być również spowodowane przez bardziej poważne choroby, takie jak zapalenie wyrostka robaczkowego, инвагинация i zespół hemolityczno-mocznicowy (powikłanie niektórych rodzajów infekcji bakteryjnej). Takie poważne zaburzenia są zwykle związane z innymi niepokojącymi objawami, oprócz biegunki, na przykład, ciężkie bóle brzucha lub obrzęk brzucha, krew w stolcu, gorączka i chory widokiem.

Przewlekła biegunka może być również spowodowane zaburzeniami, które utrudniają wchłanianie pokarmu (zaburzenia wchłaniania), takimi jak mukowiscydoza lub osłabienie układu odpornościowego (spowodowane przez choroby, takie jak AIDS lub przyjmowanie niektórych leków).

Biegunka jest często konsekwencją zaparcia. Kiedy hartowane krzesło gromadzi się w odbytnicy, miękkie krzesło może przezwyciężyć trudne i osiągnąć intymnej odzieży dziecka.

 • Ocena biegunki
 • Alarmy

Niektóre objawy mogą powodować niepokój. Wśród nich znajdziemy:

Objawy odwodnienia, takie jak zmniejszenie oddawania moczu, senność lub apatia, płacz bez łez, nadmierne pragnienie i suchość w jamie ustnej

 • Chory widok
 • Wysoka temperatura
 • Krew w stolcu
 • Ból brzucha i skrajny ból podczas obmacywanie
 • Krwawienie do skóry (w postaci drobnych fioletowych plam [wybroczyny] lub plam [fioletowy])
 • Kiedy udać się do lekarza

Dzieci, które wykazują niepokojące objawy, należy natychmiast przejść badania lekarskie, na przykład ci, którzy mają 3 lub 4 epizodu biegunki, którzy piją bardzo mało lub w ogóle nie piją.

Jeśli dzieci nie wykazują niepokojących objawów i zwykle piją i mokre, należy skonsultować się z lekarzem, jeśli biegunka trwa nie mniej niż 2 dni, lub jeśli epizody w ciągu dnia wynosi od 6 do 8. Jeśli biegunka jest łagodna, badania lekarskie nie jest wymagane. Jeśli biegunka trwa co najmniej 14 dni, dzieci muszą uczęszczać do lekarza.

Jak zachowuje się lekarz

Po pierwsze, lekarze zadają pytania o objawy i wywiad chorobowy. następnie wykonuje ukierunkowane badania. Opierając się na wynikach docelowego egzaminu i historii choroby, można zaproponować przyczynę i wszelkie egzaminy, które będą wykonane (niektóre przyczyny i cechy biegunki).

Jak zachowuje się lekarz

Lekarze pytają o pojawieniu się ewakuacji, częstotliwości, czasu trwania i o masz inne objawy, np. gorączka, wymioty lub ból brzucha.

Lekarze zadają pytania o potencjalnych przyczynach, takich jak dieta, stosowanie antybiotyków, zużycie, może skażonych produktów, kontakty ze zwierzętami lub ostatnie podróży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here