Chcesz już żyć? Spożywać codziennie porcji owoców i warzyw

0
77

Chcesz już żyć? Spożywać codziennie porcji owoców i warzywWzrost podatku na słodkie napoje i subsydia owoców i warzyw: poszukiwanie rozwiązań epidemii XX podatku na słodkie napoje i subsydia owoców i warzyw: poszukiwanie rozwiązań epidemii XXI wieku

Jagody goji: jak o ich leczniczych i odżywczych właściwości? Jagody goji: jak o ich leczniczych i odżywczych właściwości?

Pięć pomysłów, aby włączyć warzyw na śniadanie pięć pomysłów, aby włączyć warzyw na śniadanie. Wielu z pewnością pamięta raport WHO i FAO, w którym zalecane jest codziennie otrzymywać nie mniej niż 400 g owoców i warzyw w profilaktyce takich chorób przewlekłych, jak choroby serca, rak, cukrzyca czy otyłość, a także w celu zapobiegania i łagodzenia szeregu wad w odżywcze mikroelementy, zwłaszcza w krajach najsłabiej rozwiniętych.

Te 400 g dziennie przetłumaczono na 5 jednostek między owocami i warzywami. Cóż, według ostatnich badań University college London, wzrost do 10 porcji spożycie takich produktów znacznie zmniejsza ryzyko przedwczesnej śmierci. Ponadto, według tego badania, warzywa cztery razy zdrowsze owoców. Każda porcja warzyw zmniejsza ryzyko śmierci o 16%, jednak każdy kawałek owoców zmniejsza ryzyko śmierci tylko o 4%.

Aby dojść do takiego wniosku, naukowcy z Imperial college w Londynie analizowali dane dziewięćdziesiąt pięć badań konsumpcji owoców i warzyw, a także nawyki żywieniowe 65 000 osób w Anglii w okresie od 2001 do 2013 roku.

Równe czy wszystkie owoce i warzywa?

Nie wszystkie owoce i warzywa są takie same. Jabłka, gruszki, owoce cytrusowe, zielone warzywa liściaste, takie jak szpinak, sałata i cykoria, a krzyżowe warzywa, takie jak brokuły, kapusta i kalafior, najlepiej nadają się do profilaktyki chorób serca i udarów mózgu.

Równe czy wszystkie owoce i warzywa?

Jednak, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka, nasze menu powinno zawierać zielone warzywa takie jak zielona fasola, żółte i pomarańczowe warzywa, takie jak papryka i marchew i warzywa krzyżowe. Naukowcy nie stwierdzili żadnej różnicy między efektami ochronnymi gotowanych lub surowych owoców i warzyw.

Owoce i warzywa wykazały obniżenie poziomu cholesterolu i ciśnienia krwi, a także poprawia zdrowie naszych naczyń krwionośnych i układu odpornościowego. Może to być związane ze skomplikowaną siecią składników odżywczych, które zawierają, takie jak przeciwutleniacze, które mogą zmniejszyć uszkodzenia DNA i doprowadzić do obniżenia ryzyka zachorowania na raka.

Połączenia, zwane w warzywa kapustne, takie jak brokuły, aktywują enzymy, które mogą pomóc w zapobieganiu raka. Owoce i warzywa też mogą mieć korzystny wpływ na bakterie, które występują naturalnie w naszym jelicie.

Ile dziesięć razy dziennie?

Dziesięć porcji owoców i warzyw dziennie wynoszą 800 g tych składników. Do tej pory nigdy nie przestałem myśleć o tym, ile ja codziennie потребляю owoce i warzywa, ale to nie dociera do 800 g daleko.

Ile dziesięć razy dziennie?

Żebyście zrozumieli i mogli sądzić (bez oszukiwania), przestrzegasz czy te minima, 800 g dziennie będą równej siły:

– 2 kiwi
– 1 jabłko
– 1 gruszka
– 1/2 grejpfruta
– 8 корсажей kalafiora
– 2 ozdoby brokuły
– 1 szklanka naturalnego soku pomarańczowego
– 3 łyżki groszku
– 1 pomidor
– 1 banan

Stosowanie do 800 gramów owoców i warzyw, co odpowiada 10 porcji i dwa razy więcej zalecanej ilości do dnia dzisiejszego, jak widzieliśmy, jest związane ze zmniejszeniem ryzyka chorób serca o 24%, redukcją ryzyka udaru mózgu o 33%, zmniejszenie ryzyka chorób układu sercowo-naczyniowego na 28%, zmniejszenie ogólnego ryzyka raka na 13% i zmniejszenie przedwczesnej śmierci na 31%.

Suplementy diety są?

To nie jest możliwe, aby rozlewać efekty owoców i warzyw lub umieścić je w tabletki, suplementy diety to nie to samo, co to, że lepiej o nich zapomnieć. Najważniejsze są świeże produkty, aby móc uzyskać wszystkie swoje zalety, a nie brać antyoksydacyjne suplementy lub witaminy, które nie wykazały, że mogą one zmniejszyć ryzyko chorób.

Oczywiście, należy kontynuować badania, ale z tej pracy badawczej jasne, że wysokie spożycie owoców i warzyw zapewnia ogromne korzyści dla zdrowia, dlatego musimy spróbować zwiększyć spożycie w naszej diecie.

Co najmniej, musimy starać się jeść co najmniej pięć porcji warzyw i owoców dziennie, ale jeśli są one lepsze. Jeśli jest to coś, co wydaje się trudne, to dlaczego nie zacząć od dodawania dodatkowej porcji owoców lub warzyw dziennie na obiad lub spróbować zmienić jeden z przekąsek na śniadanie lub przekąskę na kawałek owoców?

Autorzy badania oceniają, że gdyby wszyscy mieszkańcy planety Ziemia jedli 10 porcji owoców i warzyw każdego dnia, to 7,8 mln przedwczesnych zgonów na całym świecie można było zapobiec. Wyobrażacie sobie? Mamy klucz do naszego zdrowia w zasięgu ręki, od nas zależy jego prawidłowe używanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here