Opieka nad ustami

0
117

Opieka nad ustamiUsta kobiety są bramą do jej duszy, jak mówi chińskie przysłowie. Dlatego regularne dbanie o usta nie powinny być lekceważone i powinny być na pierwszym miejscu zarówno zimą, jak i latem. Przyczyny suchych ust i jakie produkty, z drugiej strony, dowiesz się tutaj.

Przy okazji: nasze usta tak samo wyjątkowe jak odciski palców: każda para warg ma swój indywidualny impuls, bardziej jasny lub ciemny kolor i zupełnie swój kształt.

Przyczyny suchych ust

Suche i podrażnione usta nie tylko irytujące, ale mogą być bolesne. Przyczyny, Po pierwsze, zewnętrzne oddziaływania, takie jak suche powietrze, ciepło lub zimno – szczególnie w zimie, wielu zmagają się z ustami. Ale brak witaminy E i wilgoci może również prowadzić do kruchy ust. Ze względu na małe pęknięcia, które powstają, nasze usta są bardzo wrażliwe i bardziej podatne na możliwe choroby.

Przyczyny suchych ust

Innym częstym powodem suchych ust, niewłaściwa pielęgnacja: skóra warg do siedmiu razy cieńsze niż reszta skóry. Dlatego ważne jest, aby opiekować się nimi za pomocą specjalnych produktów, składniki, które odpowiadają potrzebom naszych delikatnych warg.

Jednak jedną z najczęstszych suszarni dla skóry zawiera w tradycyjnych środkach do pielęgnacji ust: tak zwanym парафиновом Liquidum lub Petrolatum, także znać jako парафиновое olej. To, w ostatecznym rachunku, wyrafinowana ropy naftowej, częściowo wykorzystywana jako tani zamiennik wysokiej jakości olejów i przy regularnym stosowaniu delikatna skóra warg, najprawdopodobniej wyschnie, niż będzie wspierać.

Właściwa pielęgnacja ust

Każdy chciałby mieć piękne, miękkie usta bez popękanych kącików ust-do tego niezbędny jest regularny i dokładny opieka nad ustami. Przede wszystkim, musimy nie tylko zwracać uwagę na nasze usta w mroźnej zimy, ale i często zapomniane letni opieki z ochroną UV ważny.

Codzienna Pielęgnacja Ust

Szczególnie nadaje się do codziennego życia są usta laski i balsam do ust. Oba warianty nawilżają usta i chronią przed odwodnieniem i pęknięć. Środki do pielęgnacji ust i balsam dostępne są w różnych wariantach smaku i aromatu – olejki eteryczne lub wosk pszczeli oraz działają regenerująco na skórę warg. Latem zaleca się stosować środki do pielęgnacji ust z SPF, aby delikatna skóra pozostała elastyczna nawet przy promieniowaniu ultrafioletowym.

Codzienna Pielęgnacja Ust

Przy okazji: często skłonni lizać wargi suche, ale uważaj: ślina paruje, wysycha i w ten sposób powoduje, że jeszcze bardziej delikatne i wrażliwe usta.

Usta delikatne i wrażliwe, stale napięte, a jednak często są ignorowane podczas pielęgnacji. Ale to właśnie nasze usta potrzebują dodatkowej porcji pielęgnacji, aby wyglądały pięknie i nie stawały się suche lub nawet потрескавшимися. Delikatne usta-prawdziwe pocałunki, a szminka wygląda bardzo dobrze nawet na zadbanych ustach.

Dlaczego usta potrzebują dodatkowej opieki?
Skóra warg jest cienka i delikatna. Jest ona tak cienka, że naczynia krwionośne prześwitują i zapewniają czerwonawym widok. Ponadto, w tym kawałku skóry brak gruczołów łojowych. W ten sposób skórze brakuje naturalnego sebum, więc nie może się bronić przed wpływem czynników zewnętrznych takich jak zimno, suche powietrze oraz promieniowanie słoneczne.

Że wysusza usta?
Oprócz czynników zewnętrznych, jest jedna rzecz, którą chyba wszyscy znają: lizanie wargi. Jeden sprawia, że jest bardziej powszechne, niż inny, ale fakt liże wargi, pozbawia skórę wilgoci. Chcesz nawilżyć usta, lizanie ich, i ich elastyczne, ale dzieje się dokładnie odwrotnie. W rezultacie stają się coraz bardziej suche usta, w najgorszym przypadku może to nawet doprowadzić do wyprysk ust.

Optymalną pielęgnację
Podobnie jak w przypadku skóry twarzy, należy odróżnić letnie i zimowe produkty do pielęgnacji ust. Latem skóra ma zwiększone zapotrzebowanie na wilgoć, w zimie zamiast tego potrzebuje więcej tłuszczu dla ochrony.

Prawidłowa pielęgnacja ustami latem
Latem skórze zazwyczaj wymaga więcej wilgoci, tak jak ona szybciej wysycha. Łatwiejszy opieka nad ustami, z mniejszą zawartością tłuszczu, idealne. W ten sposób, suche i spierzchnięte usta wygięte. Latem dodatkowo opieka nad ustami musi być włączona ochrona przed promieniowaniem UV, aby utrzymać usta od oparzeń słonecznych.

Właściwa pielęgnacja ust zimą
Zimą skórze zazwyczaj wymaga trochę więcej opieki. Przełączanie między zimnym powietrzem na zewnątrz i suche, ciepłe grzewczym powietrze wewnątrz mocniej męczy delikatną skórę warg. Szczególnie dobrze nadaje się bardziej bogaty opieka nad ustami z odżywczymi olejkami. Wyższy procent tłuszczu nie tylko odżywia usta, ale i optymalnie chroni je przed zimnem.

Porady dla delikatnych warg
Nie tylko specjalne środki do pielęgnacji ust mogą zapewnić miękkie usta. We własnej kuchni znajdziesz niektóre produkty, które świetnie nadają się.

Dwa składniki, które właściwie każdy ma w domu mogą być stosowane do delikatnego peelingu. Wymieszać cukier z olejem, aby usta były delikatne i gładkie. Do tego weź Olej, co ci do gustu lub nie jest na tyle silny własny smak. Użyj szczoteczki do zębów lub palce do masażu. Szczoteczka do zębów jeszcze bardziej pobudza krążenie krwi, co sprawia, że dla różowych warg.

Po tym daj twoich ust pakiet miodu. Pozostawić na 5-10 minut, a następnie usunąć miękką szmatką. Szczególnie suche i потрескавшимися usta miód można również wymieszać z twarogiem. Ta kombinacja nie tylko odżywia, ale i wspiera regenerację uszkodzonych ust. Regularne stosowanie i delikatne usta odchodzą w przeszłość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here