Owoce i warzywa w diecie

0
90

Owoce i warzywa w diecieZawsze zwracamy korzyści z włączenia owoców i warzyw w diecie, a także to pierwsze produkty, które kojarzy nam się ze zdrowej i zbilansowanej diety. Jednak, co się stanie, jeśli nie będę regularnie jeść owoce i warzywa? Poniżej powiemy ci, co wytwarza w naszym organizmie dieta bez owoców i warzyw:

Bez owoców lub warzyw ochrona organizmu zmniejsza się, tak jak większość przeciwutleniacze, które walczą z wolnymi rodnikami, które podkreślają komórki naszego organizmu, znajdują się w tych produktach. Ponadto, wiele pierwiastków śladowych występujących w dużych ilościach w owocach i warzywach, które są odpowiedzialne za naszą zdrowego układu odpornościowego, takich jak: cynk, magnez, selen i inne.

U nas nie ma witaminy c, jeśli nie będziemy spożywać owoce i warzywa, ponieważ witamina c występuje prawie wyłącznie w tych produktach, a jego brak może prowadzić do niskiej ochronie, problemy krzepnięcia krwi, niedokrwistości i innych.

Mamy więcej ryzyka nie pokrywać udział błonnika w diecie, jeśli nie będziemy spożywać owoce i warzywa, bo choć możemy wybrać pełnoziarniste i rośliny strączkowe, które mają włókno, duża część tego składnika pochodzi z żywności, takich jak owoce i warzywa. Dlatego ich brak w codziennej diecie może prowadzić do problemów z jelitami i trawieniem, zaparcia.

Stajemy się mniej atrakcyjne, ponieważ owoce i warzywa oferują karoteny, witamina A, witamina c i dużo wody, które mają wpływ na naszą urodę, zwłaszcza na poziomie skóry, więc bez owoców i warzyw nie tylko wpływają na zdrowie, ale i na naszą estetykę.

Zaawansowana ochrona układu pokarmowego

Bez owoców i warzyw mamy więcej ryzyka dla sercowonaczyniowych problemów, bo odejmiemy zawartość wody i potasu w diecie, dwa ważne czynniki obok błonnik, aby zapobiec miażdżycy, problemów układu krążenia, nadciśnienia tętniczego i innych.

Moglibyśmy wymienić wiele więcej skutków, które zdarzają się, jeśli nie będziemy spożywać owoce i warzywa w normalny sposób, bo zmniejszenie ochrony organizmu mamy więcej ryzyka zachorowania z jakiegokolwiek powodu i cierpi na niedobór witamin i minerałów, które znamy, mają duże znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.

Więc, wiesz, dla zdrowia i estetyki ważne jest, aby codziennie obejmowały te produkty do swojej diety.

Obecnie istnieje zainteresowanie konsumpcji zdrowych olejów pochodzenia naturalnego. Jednym z tych, co po podniesieniu w ostatnim czasie, jest olej z nasion dyni. Ta odmiana olej uzyskiwany z nasion dyni, czyli z jego rury. W tym poście chcemy zatrzymać się na korzyściach oleju, który jest coraz częściej stosowany, i które jest bardzo przydatne dla organizmu.

Jak już powiedzieliśmy, olej otrzymywany z nasion dyni. W jego składzie na 35-40% są nienasycone kwasy tłuszczowe, a mianowicie kwas oleinowy i linolowy kwas. Należy zauważyć jego wysoki białka wkład, w szczególności, około 30% jego skład opiera się na tym podłoŝu materii. Do tego należy dodać środę do 20% włókna i 5% węglowodanów. Pozostałe elementy są witaminy, takie jak beta-karoten i witaminy, takie jak D, E, B1, B2, B3 i B6. Dlatego jest to rodzaj bardzo odżywczy olej, którego nie możemy zignorować w każdej chwili.

Zaawansowana ochrona układu pokarmowego

Wszystkie składniki odżywcze, które zawiera, sprawiają, że jest to olej dodatkiem, który może być obecny w każdej diecie. Wśród jego cech możemy wyróżnić przede wszystkim efekt ochronny układu pokarmowego. To bardzo ważne, ponieważ olej z nasion dyni pomoże nam uniknąć pasożytów jelitowych, a także przyczynić się do lepszej i bardziej efektywnej flory jelitowej. Dlatego zaleca się go używać, jeśli chodzi o osiągnięcia lepszego stanu układu pokarmowego w ogóle, a tym samym naszego zdrowia.

Zaawansowana ochrona układu pokarmowego

Naturalny regulator pokarmowego przejścia

Jego wysoka zawartość błonnika sprawia, że nasz tranzyt jelitowy o wiele bardziej skuteczny i najlepszy. To pomaga nam lepiej wchłaniania substancji odżywczych z pożywienia, a także usuwanie toksyn z organizmu. Do tego należy dodać go moczopędnie, czyli spożywanie tego oleju pomaga nam usunąć z organizmu nadmiar płynów.

Silne przeciwzapalne

Olej z nasion dyni zawiera substancje przeciwzapalne, owoce ich wysokiej zawartości. To właśnie ta противовоспалительная siła, która zawiera sprawia, że bardzo przydatne w zapobieganiu zapalenia gruczołu krokowego i problemów z prostatą w ogóle. Do tego należy dodać go wysoka zawartość cynku, co sprawia, że bardzo przydatne żywności dla prawidłowego funkcjonowania gruczołu krokowego, dlatego, że cynk ma zasadnicze znaczenie podczas generowania spermy i zapobiegania zmian w nim, a także poprawy męskiej potencji seksualnej. Ponadto, wysoka zawartość cynku będzie bardzo przydatne dla wzroku, która potrzebuje jego prawidłowej pracy.

Bardziej zdrowe serce

Ale dlatego musimy podkreślić używanie tego oleju jest posiłkami, która zakłada, jeśli chodzi o osiągnięcia doskonałego zdrowia serca. Klucz do wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, które przynoszą nam i bezpośrednio wpływają na poziom cholesterolu w organizmie. W szczególności, te kwasy tłuszczowe wyrównują poziom trójglicerydów i cholesterolu, które mamy w organizmie, które wpływają na zdrowie układu krążenia.

Dlatego bardzo dobrze, że jest to jedna z alternatyw, które rozważamy w utrzymaniu zdrowej i zbilansowanej diety. Ten typ oleju najlepiej spożywać w sałatkach lub w pobliżu zup lub kremów. W ten sposób będziemy w pełni korzystać z jego właściwości, bo nie będziemy zmieniać jego składniki odżywcze poprzez działania ciepła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here