POZNAJ ZBAWIENNE DZIAŁANIE MASŁA SHEA

Poszukujesz uniwersalnego, naturalnego kosmetyku, który zimą ochroni Twoją skórę przed wiatrem i mrozem, a latem przyniesie ulgę po intensywnym plażowaniu? Być może zawartość drogeryjnych pólek już dokładnie poznałaś lecz musisz wiedzieć, że tą drogą nie znajdziesz kosmetyku o tak wszechstronnym zastosowaniu. Trend na naturalne kosmetyki trwa w najlepsze i całe szczęście nie przemija. Skoro zmienne warunki atmosferyczne mogą być tak uciążliwe dla naszej skóry i włosów, może już czas aby rozejrzeć się za klasykami pielęgnacji naturalnej i zacząć czerpać z dobrodziejstw, które podarowała nam Matka Natura?

Jeśli nie słyszałaś jeszcze o masełku Shea, koniecznie nadrób zaległości, bowiem może się okazać że to uniwersalne smarowidło może okazać się akurat tym, czego poszukujesz.

POZNAJ ZBAWIENNE DZIAŁANIE MASŁA SHEA

WIELE ZASTOSOWAŃ MASŁA SHEA

Masło Shea, pozyskiwane z orzechów afrykańskiego drzewa o nazwie Masłosz Parka, to tłuszcz roślinny o żółtym kolorze i delikatnym, orzechowym zapachu. Tam skąd pochodzi, słynie ze swoich zdrowotnych właściwości i wielu możliwości jego zastosowań, np. w kuchni. W medycynie naturalnej podkreśla się jego przeciwzapalne i przyspieszające gojenie działanie, które nie wykazuje jakichkolwiek odczynów alergicznych. To ważna informacja dla osób z wrażliwą i skłonną do podrażnień skórą, wszystkich przyszłych mam w ciaży, oraz tych, które zastanawiają się nad wypróbowaniem masełka na skórze swoich dzieci.

W codziennym użytkowaniu masło Shea sprawdza się również jako świetna alternatywa oleju do smażenia czy dodatku do potraw. Co natomiast w temacie kosmetycznego działania masełka? Jego zastosowanie w tym zakresie to dość obszerny temat, bowiem sprawdza się praktycznie w pielęgnacji każdej partii ciała: twarzy, włosów czy stóp. W okresie zimowym natłuści przesuszoną skórę, zabezpieczy włosy i końcówki przed utratą nawilżenia, ochroni Twoje usta i skórę twarzy przed podrażnieniem. Latem natomiast, przyspieszy gojenie podrażnień po intensywnym opalaniu, zniweluje łuszczący się naskórek, natłuści przesuszoną skórę czy ochroni włosy przed palącym słońcem. Warto zaznaczyć, że masło Shea zawiera naturalny filtr UV, jednak jest on niski i wychodząc z domu nie należy zapominać o dodatkowym zabezpieczeniu przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

WIELE ZASTOSOWAŃ MASŁA SHEA

GDZIE MOŻNA ZNALEŹĆ NATURALNE MASŁO SHEA

Masło Shea możesz znaleźć nie tylko jako dodatek w wielu naturalnych kosmetykach, ale również jako samodzielna baza, którą możesz wykorzystać tak jak Ci odpowiada. Jeśli nie wiesz od czego zacząć poszperaj w Internecie a przekonasz się, że jest to obowiązkowa pozycja wszystkich sklepów mających w swojej ofercie naturalne kosmetyki. W temperaturze pokojowej masło występuje w konsystencji stałej, dlatego nie zdziw się, jeśli zamawiając naturalne, nierafinowane masło Shea, otrzymasz w słoiczku, żółtawą i dość twardą substancję, której wcześniej nie widziałaś na oczy.

Wystarczy jednak, że rozgrzejesz przez chwilę odpowiednią ilość w dłoniach i już będziesz mogła nanieść delikatnie pachnący olej na swoją skórę. Wykorzystaj masełko jako dodatek do maseczki na włosy lub bezpośrednio po ich umyciu, a w krótkim czasie powinnaś się przekonać czy jest dla Ciebie odpowiednie oraz co zyskasz, stawiając na kosmetyki pochodzenia naturalnego bez syntetycznych dodatków. Kobiety w ciąży często polecają masełko jako natłuszczasz zabezpieczający przed powstawaniem rozstępów, oraz idealny i bezpieczny nawilżasz w tym wymagającym okresie. Kobiety karmiące piersią polecają masło Shea jako idealny specyfik do nawilżenia i kojenia ewentualnych podrażnień sutków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here