Statyny pomagają obniżyć poziom cholesterolu, ale leczenie jest dla ciebie?

Statyny pomagają obniżyć poziom cholesterolu, ale leczenie jest dla ciebie?Wysoki poziom cholesterolu jest czynnikiem ryzyka chorób układu sercowo-naczyniowego, ma wpływ na prawie 1 w 5 amerykańskich kobiet, które są co najmniej 40 lat. Chociaż choroba serca jest nr 1 przyczyną śmierci wśród kobiet, jest mało zgody o tym, co robić o zarządzaniu cholesterolu. Ostatnio centra kontroli chorób i prewencji raportu okazało się, że na 17,7% kobiet w wieku od 40 do 59 lat miały wysoki poziom cholesterolu, jak i 17. 2% osób 60 lat i powyżej. Jest to wyższy odsetek niż mężczyźni w średnim wieku kohorty (16,5 proc.) i znacznie wyższy niż u mężczyzn w starszej kohorty (6,9 proc.). W raporcie CDC nie zwracał się, dlaczego kobiety radzą sobie gorzej mężczyzn ilość cholesterolu krążącego we krwi. Kobiety biorą obniżające poziom cholesterolu, leki (zdecydowana większość z nich są statyny) przy nieco niższe wyniki niż mężczyźni: 26.2% wobec 30,1 procent, zgodnie z CDC. Niektórzy eksperci uważają, że te poziomy cholesterolu są przyczyną wzrostu poziomu świadomości kobiet kierowej choroby współczynniki ryzyka; inni myślą, że cholesterol staje się już zbyt wiele uwagi.

Więcej kobiet umiera z powodu chorób serca niż wszystkie nowotwory razem wzięte

„Więcej kobiet umiera z powodu chorób serca niż wszystkie nowotwory razem wzięte” – mówi Carl Pepine, kardiolog z University of Florida i współprzewodniczący amerykańska szkoła wyższa kardiologia choroby sercowo-naczyniowe w żeńskim Komisji. I jeszcze mówi, że kobiety są bardziej martwi się o raku piersi. Choroby serca przypada na 1 z 4 zgonów wśród kobiet, według Krajowego serca, Płuco i krew Instytut. Jednak cholesterol jest nie tylko czynnikiem ryzyka dla choroby serca. Wysokie ciśnienie krwi odgrywa dużą rolę. (Wiek jest ważnym czynnikiem, ale nie ma wiele można zrobić o tym.) „W hierarchii rzeczy, które przyczyniają się do chorób sercowo-naczyniowych ryzykiem, ja bym postawił cholesterolu na samym dole” – mówi Rita Редберг, kardiolog z University of California w San Francisco. „Możesz mieć wysoki poziom cholesterolu i niski ryzyko chorób serca”, mówi Редберг. Ponadto, „możesz mieć niski poziom cholesterolu i wysoki atak ryzyko”. Cholesterol jest czynnikiem ryzyka częściowo dlatego, że jest ona składnikiem blaszek, które gromadzą się w naczyniach krwionośnych, zwężenie i zaostrzenie ich. Jest to stan, zwane miażdżycą, zwiększa szansę zakrzep blokuje przepływ krwi, który może prowadzić do zawału serca lub udaru mózgu. Cholesterol jest ogólnym terminem dla wielu podzbiorów tłuszczów, które krążą we krwi. Tam LDL (często zwany „zły” cholesterol) cholesterol hdl („dobrego” cholesterolu) i trójglicerydów. Badanie krwi na poziom cholesterolu zazwyczaj reprezentowane są wszystkie trzy, oprócz całkowitej холестерину. Amerykański kierowy Skojarzenie opisuje interakcje między złym i dobrym cholesterolu tak: „myślę, cholesterolu LDL, jako członek rodziny, który wykonuje wszystko w domu i rzuca go na drodze. HDL cholesterolu, jak ktoś podnosi na rzeczy i sprząta. Ten (dobry!) człowiek pomaga utrzymać w domu stawały się nie do przebycia”.

Ludzie zachęcali je zachować ogólny poziom cholesterolu

Ludzie zachęcali je zachować ogólny poziom cholesteroluW przeszłości, ludzie zachęcali je zachować ogólny poziom cholesterolu poniżej 200 miligramów na decylitr. Nowoczesne myślenie jest bardziej wyważona, z uwzględnieniem interakcji LDL i HDL. Wskazówki, kiedy rozpocząć obniżanie leki kompleksu, ze względu na ogólny profil ryzyka dla choroby serca, w tym czy ktoś już doświadczył zdarzeń sercowych, takich jak zawał serca lub udar mózgu. Spór trwa wśród lekarzy o tym, czy będą ludzie, którzy mają tylko czynniki ryzyka, ale nie ma osobistej historii zdarzeń sercowych należy traktować z statyn w ogóle. Ludzie mogą korzystać z kalkulatorów, aby ocenić ich osobistego ryzyka dla chorób serca. Pepine zaleca Reynolds Ocena ryzyka, ponieważ obejmuje ona środki zapalenia nazywa się czuła białka c-reaktywnego. (Stan zapalny odgrywa rolę w rozwoju miażdżycy.) Редберг zaleca, tak zwany kalkulator Фрамингем, bo ona zawiera cholesterol hdl. „Poziom cholesterolu HDL, zazwyczaj wyższa u kobiet” – mówi Редберг. Dodaje, że zalecenia kliniczne dotyczące leczenia wysokiego poziomu cholesterolu, zazwyczaj koncentruje się na złego cholesterolu, w części, ponieważ celem leków: Statyny obniżają poziom cholesterolu LDL. Koncentrując się na negatywach, takie informacje wychodzą dobre. I wysoki poziom dobrego cholesterolu związanych z ochroną przed chorobami serca. Istnieje kilka rzeczy, które ludzie mogą zrobić, aby obniżyć poziom cholesterolu, które są uważane za zbyt wysokie. Rzucić palenie, regularnie wykonywać ćwiczenia fizyczne., zdrowo się odżywiać i utrzymywać zdrowego ciało ciężar. Te cztery proste zalecenia american heart Association życie dla serca-przydatne praktyki. Pozostałe trzy wiedząc, że twoje dane dla ciśnienia krwi, cholesterolu i cukru we krwi. „Zmiany w stylu życia powinny stać się podstawą zarządzania i profilaktyki” – mówi Pepine. To znaczy, że dieta i ćwiczenia fizyczne remonty idą pierwsi, przed podjęciem obniżanie leki. Statyny są skuteczne w obniżaniu poziomu cholesterolu LDL, ale mogą również powodować skutki uboczne, takie jak bóle mięśni i cukrzyca. I nawet jeśli przyjmuje statyny, to jednak ważne jest, aby ćwiczenia i jeść zdrowo. Badanie 2014 roku rozważał ogólnopolskich badań w ciągu 10-letniego okresu, kiedy w ogóle statyny użyć dwa razy. Pierwszy badany rok (1999-2000), użytkownicy statyny jeść mniej kalorii i mniej tłuszczu, niż inni ludzie, ale w ciągu ostatniego roku (2009-2010), użytkownicy statyny zaczęli jeść więcej kalorii i więcej tłuszczu. (To nie koniecznie te same tematy; naukowcy wykorzystali istniejące dane z badań.) Naukowcy sugerują, że stosowanie statyn sprawia, że ludzie myślą, że nie muszą tak ciężko pracować na zdrowe odżywianie. Istnieją powody, aby rozwiązać ryzyko chorób serca u kobiet. Jednak, cholesterolu nie może być najlepszym środkiem do tego, mówi Редберг. Jak zawsze, najlepszy człowiek, aby skonsultować się na poziom cholesterolu-to twój lekarz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here