SUPLEMENTY DIETY – NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ BY SOBIE NIE ZASZKODZIĆ

W telewizji widziałaś reklamę suplementu na poprawę stanu zdrowia Twojej skóry, włosów i paznokci? W samą porę, bowiem zauważyłaś ostatnio, że Twoje długie kosmyki po sezonie zimowym są osłabione, płytka paznokcia rozdwojona a skóra bez zdrowego odcienia, na którym Ci zależy. Zanim jednak złożysz zamówienie na ten cudowny preparat dobrze się zastanów, bowiem bogaty rynek dostępnych suplementów diety stwarza zagrożenia, które mogą być niebezpieczne dla Twojego zdrowia.

SUPLEMENTY DIETY – NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ BY SOBIE NIE ZASZKODZIĆ

ZACHOWAJ OSTROŻNOŚĆ, SUPLEMENTY TO NIE CUKIERKI

Jeśli uważasz jednak, że w Twoim przypadku konieczna jest kuracja konkretnym suplementem przez pewien okres, koniecznie wcześniej rozeznaj temat aby dowiedzieć, że preparat który wybrałaś ma bezpieczny skład, który Ci nie zaszkodzi. Przed rozpoczęciem przyjmowaniu określonego suplementu należy zachować ostrożność. Skoro podejrzewasz u siebie niedobory konkretnych witamin czy innych składników, poradź się swojego specjalisty jak sprawdzić rzeczywisty poziom niedoborów. Zdecydowanie bezpieczniej jest przyjmować preparat polecony przez lekarza lub farmaceutę, bowiem odpowiednio wykwalifikowane osoby wiedzą o wiele więcej o niedokładnie przebadanym rynku suplementów i odpowiednio doradzą przy ewentualnym wyborze.

Dotyczy to zwłaszcza kobiet w ciąży, osób przyjmujących jakiekolwiek leki czy przyjmujących inne suplementy, np.: na odchudzanie czy preparaty na potencję. Nie każda kobieta w ciąży może również przyjmować preparaty witaminowe ze wszystkimi elementami, np.: osoby z nadczynnością tarczycy, muszą poszukać sobie zestawu witamin bez obecności jodu, co nie zawsze jest możliwe. Podczas zakupu wybranego preparatu zachowaj ostrożność i nie kupuj go z niesprawdzonego źródła. Choć niektóre suplementy można kupić za pośrednictwem Internetu lub w sklepie wielobranżowym, co jest bardzo wygodne, warto wcześniej się zastanowić czy jest to na pewno bezpieczna opcja. Jednym ze sposobów sprawdzenia, czy konkretny suplement diety został zatwierdzony przez Główny Inspektorat Sanitarny, jest sprawdzenie czy widnieje w wykazie produktów umieszczonym na stronie internetowej.

ZACHOWAJ OSTROŻNOŚĆ, SUPLEMENTY TO NIE CUKIERKI

CO POWINNO CIĘ ZANIEPOKOIĆ?

Stosujesz dietę odchudzającą ale efekty Twoich wysiłków są niezadowalające? A może ćwiczysz w siłowni i zależy Ci na efektownym zwiększeniu masy mięśniowej? Mówi się, że wszystko jest dla ludzi, ale należy podejść do tematu z umiarem. Nie istnieje magiczna tabletka, która bez wysiłku pomoże Ci zrzucić zbędne kilogramy, wygładzi zmarszczki na twarzy, powiększy biust lub penisa, czy też wyleczy z groźnej choroby bez pomocy specjalisty. Jeśli sprawdziłaś czy widnieje we wspomnianym wykazie, poradziłaś się specjalisty, upewniłaś co do stanu swojego zdrowia i zaczęłaś już stosować wybrany preparat, trzymaj się ściśle wytycznych producenta suplementu na opakowaniu oraz nie przekraczaj spożycia zalecanej dawki w ciągu doby.

W trakcie jego przyjmowania pamiętaj o zdrowej, zbilansowanej diecie, bowiem tylko w ten sposób bezpiecznie dostarczysz do swojego organizmu potrzebnych składników odżywczych. Pamiętaj, że Twoja tkanka tłuszczowa nie spali się, jeśli będziesz prowadziła siedzący tryb życia a preparat na odchudzanie popijała słodzonym napojem. Twoje włosy również nie odzyskają blasku oraz witalności jeśli Twoja dieta nie dostarczy im odpowiednich składników budulcowych. Jak wspominają specjaliści, kłopoty ze zdrowiem czy nieprzyjemne przypadłości które nam się przytrafiają, mogą mieć podłoże genetyczne. Dlatego zanim bez umiaru zaczniemy przyjmować preparaty, które oferuje nam rynek suplementowy, warto skonsultować czego konkretnie brakuje naszemu organizmowi aby spowolnić proces i tak nieuniknionego,  np.: łysienie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here